stránky pro majitelé a  příznivce těchto malých terénních vozidel.

 

Suzuki samurai santana 1,9TD r.v. 2000 najeto 57 000km

Tohle auto jsem si dovezl před dvěma lety z Německa. Už tehdy jsem musel maskovat zrezlá místa, abych auto protáhl STK. Když se pomalu blížila další STK musel jsem se pustit do opravy . Nejdřív jsem začal karoserii. Po zvážení situace jsem se rozhodl ponechat ji na rámu a provést opravu tak, což je snažší než ji sundávat. Takže jsem začal řezat a vařit a nestačil jsem se divit kde všude je koroze . Když bylo konečně vyvařeno, v rámci možností a vzhledem k počasí jsem vystříkal dutiny abych po zimě nemusel vařit znovu.

 

           

Karoserie teť byla v pořádku, ale z nádrže tekla nafta z olejové vany olej takže se opět vařilo. V případě náprav jsem se rozhodl pro výměnu za nápravy japonské. Ty původní byly tak rezavé a vzhledem ke španělské kvalitě materialů a technologiim to byl krok k lepšímu . Do přední nápravy jsem namontoval diferencial ze samuraie s vinutými péry který je vyveden nahoru takže jsem posunul kardan o 5cm směrem nahoru, aby se neopíral o výfuk, jež tam výrobce dost neštastně navrhl. Tím jsem si mohl dovolit nahamrovat pera a celé auto zvednout o 6 cm . Přední náprava tím získala víc místa pro chod a již nenaráží do olejové vany.Což je další moucha těchto modelů. Zadní náprava z japonského samurai má zase výhodu v kvalitnějších brzdách a brzdových bubnech z lepšího materialu. Ruční brzdu jsem namontoval kardanovou. Ta udrží auto v kopci nejlépe a odpadnou problémy s lany a souměrností na STK. Vzhledem k tomu že je to pick-up a potřebuji aby něco uvezl přidal jsem na zadní nápravu jeden list navíc. Mile mne překvapilo že se jízdní vlastnosti po úpravě pérování nezhoršily i když bylo těžiště posunuto nahoru a zadní náprava má tužší pérování.

 

       
           
Jednu malou úpravu jsem provedl již loni a to že jsem vyměnil původní čerpadlo lucas za čerpadlo bosh z peugeota 405. tím jsem autu přidal nějakou tu KW navíc.
       
           
           
           
           

NAVRCHOLU.cz